ZenMU terčem útoku

Včera jsme si mohli zahrát na novém serveru ZenMU, který měl úspěšný start po 16 hodině a dokonce přišlo více hráčů než se původně očekávalo což bylo kolem 60 +/- hráčů ve hře. Bohužel i tohle ne zrovna opticky vyšší číslo si vybralo svojí „daň“ a zhruba kolem 3 hodiny ráno byla napadena databáze serveru, díky čemuž došlo ke smazaní postav.

Večer jsme taky mohli vidět zajímavé čísla na serverech jako takových: ZenMU 60 online hráčů, Daemu 4, PwrdMU 2 a ProjektMU 0. Dle toho lze soudit že server ZenMU měl více hráčů než konkurence a prakticky by se dalo říci že na ostatních serverech nikdo nebyl, což není zrovna pohodlné pro místní administrátory serverů pochopitelně.

Není žádnou novinkou na naší scéně že některé servery si kompenzují svojí kvalitu serveru a vedení (spíš nekvalitu) právě na nových projektech, které pak v rámci „konkurence schopnosti“ napadnou, nebo příznivci X serveru? Ne.. mé osobní zkušenosti jsou bohužel jiné že ne vždy Ti zlý jsou „pouze“ hráči, ale klesnout tak hluboko může skutečně jenom server s nízkým sebevědomím, gratulujeme.


Nemění to nic na tom že na serveru ZenMU se stále pracuje na jeho zabezpečení a podílejí se na tom i nové tváře, které mají zkušenosti z těmito problémy. Server bude v rámci dní znovu spuštěn ač vypadá že se bude jednat o „wipe“, už se ozývají ohlasy že server má své kvality a jediné co mu zbývá je teď doladit ač trošku pozdě jeho bezpečnost.

Když si ale zavzpomínáme tak i naše velké servery měli double wipy a servery jím skoro každý den padali s tím rozdílem že nebyli napadeny a byli to projekty ve svém smyslu s finančním příjmem.

Budeme Vás samozřejmě informovat o znovu spuštění serveru a kdyby Vás přišlo ještě více tak by jste ukázali záda těm, kteří za tímto stojí. Škoda že někteří nemají ani špetku respektu k tomuto poslednímu měsíci v roce.

Hezký den.

34410cookie-checkZenMU terčem útoku

Sdílej

2 Comments

  1. Ono je to po dlhej dobe veľmi dobrý projekt na CZ/SK scéne a práve to je asi tŕňom v oku niektorých závistlivcov, ktorí teraz vidia že aj bez nejakého finančného dotovania sa dá urobiť kvalitný server. Tento server nie je ako tie vyhasínajúce kométy, ktoré tu vznikali na MU scéne v posledných rokoch. Ja osobne zase počkám , kým sa server znovu spustí a myslím že aj hodne iných hráčov. A myslím, že sa tam stretneme zase minimálne v tom počte 60+ online.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *