Shrnutí roku 2017 a co nás čeká

Dnešním dnem sice mnozí z vás ještě vítají nový rok 2018, jiní zase střízlivějí, jíní si jdou zaběhat, aby shodili kila navíc, zkrátka každý něco. Každopádně pro nás to znamená, že první den v novém roce nesmí také chybět rekapitulace minulého roku.

Opět se podíváme na menší statistiky, kupříkladu jak se dařilo našemu komunitnímu webu v roce 2017. Nesmí chybět menší náčrt toho co se bude dít v novém roce, respektive v jeho prvním čtvrtletí. Bohužel oproti minulému roku nemůže vyhlásit nejlépe hodnocený server komunitou, jelikož tu byl pouze jeden stabilní server a to DaeMU, jiné servery zde nebyli, aby mohli konkurovat, respektive nesplnili podmínky.

Je dobré vidět že na naše scéna má aspoň jeden server, který je schopen hráčům nabídnout stabilní zázemí. Pevně věříme že hráči budou mít letos větší výběr vzhledem k připravovaným projektům.


Nyní přejdeme k oné rekapitulaci pro rok 2017:

  • Publikovali jsme zhruba 50 článků, což je zhruba o 10 článků více než minulý rok a my pevně doufáme že i tento rok bude o čem psát, respektive informovat.
  • Návštěvnost webu je samozřejmě klíčová, stejně jako pro herní scénu komunita.
    • Za rok 2017 nás navštívilo kolem 16,000 unikátních návštěvníků, což je zhruba o 33% více. Myslíme že poděkování je na místě a pevně doufáme že tento rok bude ještě „nabitější“.
    • Dále jsme vybrali 3 nejčtenější příspěvky: ErebosMU představení, ArtemisMU známe datum wipu, DaviasMU známe datum wipu.

Nyní se podíváme na jakých serverech jsme si mohli zahrát za minulý rok:

  • Zahráli jsme si na: DaeMU Classic, ZenMU, ArtemisMU. Pro srovnání..v roce 2016 jsme tu měli 7 serverů.
  • Déle než tři měsíce obstál: DaeMU Classic, což není nic nového.
  • Nejhorší progress serveru: ArtemisMU, který měl také ostrý start, ale během několika dnů přešel „opět“ do fáze „testu“.

Které servery nás ještě čekají v rámci roku 2018:

Řazení serverů je náhodné…

Něco na závěr…

Pro nás jako portál se dá říci, že byl rok úspěšný, jen je velká škoda že se k nám nikdo nepřidal v rámci „náboru“ do redakce.

Co se týče serverů, nebylo to zrovna dobré pro naší scénu, uvidíme jak se bude dařit dalším projektům, které mají ambice a vize, ale tohle nestačí.
Snad tedy servery do sebe „půjdou“ a kromě vizí a nenaplněných ambicí, uvidíme pot, snahu a hlavně „výsledek“ ve formě kvalitních serverů. 🙂

 

Takže jak hráčům, ale i serverům přejeme úspěšný rok 2018!

50740cookie-checkShrnutí roku 2017 a co nás čeká

Sdílej

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *