MU Online

Jedná se Free to Play MMORPG „diablovku“, která už má pár roků za sebou, ale stále na ní studio WebZen pracuje a vydává nové verze hry „sezóny“, které do hry přidávají nové prvky, postavy, eventy, vylepšují některé věci v rámci hratelnosti, přidávají zbrusu nové herní systémy a další.

I v dnešní době má hra stále popularitu, jelikož se nejedná o čistou diablovku, ač se může na první pohled zdát, jeden s hlavních „artefaktů“ hry je fakt že ve hře nejsou velké mapy a servery nejsou omezeny na „instance“ jak bývá u dnešních moderních titulů zvykem. Tím je myšleno, pokud je na serveru 200, 300 a více hráčů, můžete je skutečně ve hře potkat a může tak dojít ke strhujícím konfliktům ve světe MU Online což jistě potěší každého, kdo tento prvek sháněl právě u jiných diablovek a nejvíc to poznáte v Bitvě O hrad v eventu Castle Siege.

Výběr serveru

Každý potencionální hráč si nejprve musí vybrat server na kterém bude hrát, můžete jít na oficiální server a nebo si zkrátka dle chuti vybrat jiný zahraniční, nebo český server. Každý server se liší nastavení, vizí a jinými klíčovými prvky, viz:

 • Verze hry: Server, který disponuje novější verzí hry vám logicky nabídne více zábavy, prvků, eventů apod. Naopak starší verze vám nabídnou nostalgický zážitek.
 • EXP rate, aneb obtížnost serveru: Ta je velmi důležitá, je na vás zda chcete vaší postavu dlouho expit a máte na hru čas, ba naopak zvolíte rychlou hru s pravidla rychle dohranou, viz:
  • GMO: Aneb otec MU, systém bez resetů, s pomalým průběhem, ovšem nejvíc se ke hře hodí a jednotlivé prvky dávají největší smysl.
  • Hard: Většinou resetový server s pomalým průběhem, těžké mapy, nelehké získávání výbavy,
  • Medium: Jednoduše řečeno jedná se o kompromis, mezi některými nastaveními.
  • Fun: Velmi rychlé expení, jednoduché získávání výbavy, bohužel často se stává že tyhle servery nemají moc „hlavu a patu“.
  • Dynamický: Průběh hry se mění dle vašich resetů, může být server fun-medium, hard-fun.. server by měl mít dodatečné informace k tomuto systému.
Cíl vaší cesty

Vaš cíl je prostý, docílit maximálního levelu / resetu, sehnat nejlepší zbroj a vyčistit hru od různých bossů, samozřejmě i hráčů v rámci PvP. Oproti jiným diablovkám je zde koncept značně zjednodušený a po příběhové stránce, mno zde není moc co očekávat. 

Specifické prvky hry, které hru odlišují

Zde je pár prvků hry, které hru odlišují od ostatních diablovek, viz:

 • Soubojový systém: Nenaleznete zde žádné útoky, magii na bázi „cooldownu“, pokud máte manu, můžete plynule používat vaše útoky. Pár útoků s CD se sice najde, ale jedná se o rarity.
 • Propojený svět: Vidíte na serveru online 500 hráčů? Skutečně je můžete ve hře potkat, při expení, eventech, pvp.. Někdy servery používají sub-servery, vzhledem k velikosti map.
 • Chaos Goblin: Vylepšujete si předmět a ten fialový..buď vám kombinace vyjde a nebo nevyjde, trošku hazard.
 • Dedikované servery: Můžete si vybrat server dle libosti, třeba pouze český server, nebo-li privátní servery.

Hra vám nabídne v současné době 8 různých postav, ať už chcete hrát za mocného mága, odolného rytíře a nebo podporovat ostatní hráče elfími buffy a další. Na řadě je také velké množství eventů, questů, bossů a další prvky hry, které jsou dnes standardem v dnešním herním světe, čím vyšší sezóna tím více obsahu!

Na našem webu najdete základní specifikace hry, návody a také aktuální servery, na kterých se stačí zaregistrovat a hrát!

Jak začít hrát Přehled CZ/SK serverů

DOPORUČENÉ POŽADAVKY
Procesor Pentium 4 2.0GHz – Athlon XP 2500
Grafická karta GeForce 6200 – Radeon Xpress 1200 Series
Pamět RAM 1 GB
Volní místo na disku 1 GB
SOFTWARE    TEST